Preskocit navigáciu

Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“


Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“

Pri príležitosti 30. výročia „Nežnej revolúcie“ sme sa v dňoch 16.-17. novembra 2019 podieľali na zabezpečení pietnej spomienky na túto významnú udalosť.

Dňa 16. novembra si prezidentka SR Zuzana Čaputová a prezident ČR Miloš Zeman pripomenuli pochod slovenských študentov v Bratislave 16. novembra 1989 kladením vencov k pamätnej tabuli pred budovou Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. Na zabezpečení tejto aktivity sa podieľali príslušníci ČS PSR pod velením rotmajstra Attila Mestera.

V nedeľu 17. novembra pokračovali spomienky na udalosti spred 30 rokov dvoma aktivitami. O 11.00 hod. na cintoríne v bratislavskej Vrakuni pri pamätníku popraveným a umučeným politickým väzňom komunizmu položil veniec vedúci kancelárie prezidentky SR Štefan Rozkopál. Pri pamätníku Brány slobody na Devíne o 14.00 hod. si prezidentka SR Zuzana Čaputová uctila pamiatku obetí komunistického režimu. Kladenie vencov zabezpečili príslušníci ČS PSR pod velením rotného Ľudovíta Vereša.


Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“Oslavy 30. výročia „Nežnej revolúcie“

Autor: kpt. Ing. Andrea Šantorová , Foto: kpt. Ing. Andrea Šantorová - Dátum: 17.11.2019
Čítanosť: 92
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share