Preskocit navigáciu

Minifutbalové družstvo ČS PSR vzorne reprezentovalo svoj domovský útvar

Pri príležitosti blížiaceho Medzinárodného dňa príslušníkov mierových síl OSN (29.máj) sa v piatok 22. mája uskutočnil v meste pod Urpínom 5. ročník medzinárodného turnaja vojnových veteránov v malom futbale. Hlavným usporiadateľom podujatia bola Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky (ÚVV SR).

Svoje sily si na futbalovom ihrisku zmeralo osem štvorčlenných družstiev, ktoré v osobných súbojoch preukázali nielen súťaživosť a bojovného ducha, ale predovšetkým radosť z hry.

Po skončení napínavých zápasov sa za prítomnosti prezidenta ÚVV SR brigádneho generála Borisa Ďurkecha a zástupcov Banskobystrického samosprávneho kraja uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov.

Putovný pohár War Veterans Slovakia Cup získalo družstvo VTJ Porsche Interauto Bratislava. Na druhom mieste skončilo družstvo VÚ 4977 Sliač. Družstvo Čestnej stráže prezidenta SR pod vedením kapitána Davida Kejdanu skončilo na peknom 3. mieste.

ČS PSR počas minifutbalového turnaja War Veterans Slovakia Cup 2015 vzorne reprezentovali:

kapitán David Kejdana, nadporučík Stanislav Rišian, desiatnik Zdenko Pehanič, desiatnik Stanislav Štrbavý, desiatnik Michal Paver, vojak 2. stupňa Ján Vilhan, vojak 2. stupňa Tomáš Cibuľa.

Autor: npor. Ing. Andrea Rišianová , Foto: Archív ÚVV SR - Dátum: 25.05.2015